Kategorie:

Przymus szczepień przeciw COVID-19: skuteczne narzędzie walki z pandemią czy bezpodstawny sanitaryzm?

12 stycznia 2022 roku na stronie Ordo Iuris ukazał się raport w formie preprint „Ograniczenia praw i wolności wprowadzone w Polsce w związku z epidemią Covid-19, Część druga – aspekty zdrowotne”. Czeka na recenzję.

W Rozdziale IV pt. „Przymus szczepień przeciw COVID-19: skuteczne narzędzie walki z pandemią czy bezpodstawny sanitaryzm?” dostarczam argumentów naukowych wskazujących na bezzasadność segregacji sanitarnej i innych form przymusu opierających się na masowych szczepieniach przeciw COVID-19 – podsumowuje w nim 158 doniesień naukowych.

Wniosek końcowy:

(…) sanitaryzm opierający się na przymusie szczepień przeciw COVID-19 ma wątpliwe uzasadnienie naukowe, rodzi problemy etyczne i generuje napięcia społeczne, co w konsekwencji ma negatywny wpływ na zdrowie publiczne i integralność społeczeństw. Kontynuacja polityki polegającej na pośrednim, a tym bardziej bezpośrednim przymusie szczepień przeciwko COVID-19 nie tylko podważa zaufanie do tej formy profilaktyki, ale także do całego systemu opieki zdrowotnej

Sanitaryzm szczepionkowy NIE MA UZASADNIENIA NAUKOWEGO.

Dostarczam Państwu merytorycznych argumentów do walki z bezpodstawnym przymusem do szczepień przeciw COVID-19

Dr n. med. Piotr Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *