Kategorie:

STRAJK KOBIET – PORAŻENI PIORUNEM ILUZORYCZNEJ WOLNOŚCI

Ostatnio przez Polskę przechodzi fala czerwonej błyskawicy.

Symbol Strajku Kobiet jest właściwie wszędzie….

…na plakatach,

…na maseczkach,

…na chodnikach,

…na zdjęciach profilowych,

….a nawet na kościołach i pomniku Powstańców Warszawskich.

Grzmieć i błyskać zaczęło po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

Absolutnie rozumiem emocje, ale dlaczego akurat teraz?

Ani upadająca gospodarka, ani pełzający lockdown, ani sparaliżowana ochrona zdrowia, ani rosnące bezrobocie i ograniczone swobody obywatelskie nie wywlekły na ulice setki tysięcy obywateli, tak jak zrobiła to aborcja. Chapeau bas!

Jak to możliwe?

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z klasycznym „gotowaniem żaby”, wszystko działo się powoli i etapami, pod przykrywką co raz gorszej sytuacji epidemiologicznej.

Natomiast orzeczenie TK to grom z jasnego nieba niezależny od koronawirusa.

Dorzućmy trochę dobrego marketingu i zaawansowanej socjotechniki. Do tego szczypta ogromnej społecznej frustracji z poczynań obecnej władzy i grzechy kościoła. No i oczywiście wisienka na torcie –  chwytliwy symbol czerwonej błyskawicy, który rozpoznawany jest już w całej Europie.

Voilà!

Idealny przepis na trudne czasy.

W bólu i niedoli społeczeństwo się jednoczy, więc trzeba zamieszać w kotle.

Trafieni czerwonym piorunem obywatele w magiczny sposób zapomnieli o rzeczach naprawdę ważnych

Powiecie, że przesadzam, jestem ignorantem i niczego nie rozumiem.

To przyjrzyjmy się postulatom strajku.

Niby wszystko fajnie. Mamy tutaj między innymi utrzymanie standardów opieki okołoporodowej, edukacja szkolna zgodna z wiedzą naukową czy wolne sądy i wybory. Chociaż brakuje konkretów, to zgadzam się z częścią postulatów.

Problem w tym, że Strajk Kobiet w wielu kwestiach ma tyle wspólnego z wolnością i logiką, co poseł Korwin Mikke z lewicą.

Dlaczego chcecie WOJNY, a nie pokoju?

Dlaczego w postulatach nie ma żądania zniesienia lockdownu i kwarantann, które zamiast udrożnić ochronę zdrowia sprawiły, że niezakażeni pacjenci umierają w domach, karetkach lub szpitalach z powodu braku odpowiedniej opieki medycznej i nieodbytych zabiegów [1]? Nie zazdrościcie Szwecji, w której życie toczy się normalnie?

Krzyczycie „MOJE CIAŁO, MÓJ WYBÓR!” oraz „CHCEMY PEŁNI PRAW CZŁOWIEKA!”, ale w postulatach nie widzę wolnego wyboru w kwestii noszenia masek.

Powiecie, że nie mam racji, bo nosząc maskę chronię przede wszystkim innych.

Czyżby?

Skuteczność i bezpieczeństwo noszenia masek podważono w dziesiątkach publikacji naukowych [2-21], a niektóre źródła wskazują nawet, że maska może zwiększać ryzyko infekcji [6,22-24]. Mało tego, niejednokrotnie udowodniono, że maski są nieskuteczne nawet podczas zabiegów chirurgicznych [17-21]. Mimo to milionom Polaków, w tym dzieciom i seniorom z chorobami przewlekłymi, utrudniono oddychanie w przestrzeniach publicznych pod groźbą mandatu, kary administracyjnej czy infamii. Strajk Kobiet wydaje się wierzyć w potężną moc masek, pomimo że przez kilka godzin protestujący tłoczą się w tej samej brudnej i zawilgoconej odzieży na twarzy. MOJE PŁUCA, NIE MÓJ WYBÓR.

A co ze zbliżającą się wielkimi krokami szczepionką na COVID-19? Czy hasło „MOJE CIAŁO, MÓJ WYBÓR!” będzie obowiązywać? Szczepionki jeszcze nie ma, ale nie oszukujmy się – będą zastosowane odpowiednie „środki perswazji” wobec opornych.

W badaniach klinicznych prowadzonych przez koncerny Moderna, CanSino Biologics i Pfizer / BioNTech wśród 198 uczestników 16 (osiem procent) doznało poważnych zdarzeń niepożądanych w stopniu 3 [25-36] – to tylko jeden stopień od „zagrożenia życia” (stopień 4) i tylko dwa stopnie od „śmierci” (stopień 5) [37]. Załóżmy, że szczepionka zostanie podana 30 milionom Polaków, to daje ok. 2,5 mln poważnych zdarzeń niepożądanych. W przypadku szczepionki opracowywanej przez AstraZeneca jeszcze do lipca nie odnotowano „poważnych zdarzeń niepożądanych” [38,39], ale później firma na chwilę wstrzymała testy ze względu na „niewyjaśnioną chorobę” u jednego z uczestników [40], odnotowała również jeden zgon w Brazylii [41]. Ponadto badania kliniczne będą prowadzone zbyt krótko i nie poznamy długoterminowych konsekwencji zdrowotnych przed masowymi szczepieniami.

Dla Polaków szczepionkę na COVID-19 wyprodukuje m.in. firma Johnson & Johnson, która podobnie jak AstraZeneca, również musiała tymczasowo wstrzymać próby kliniczne z powodu „niewyjaśnionej choroby” uczestnika [42]. Tak, to jest ta sama firma, która wypłaca rekordowe odszkodowania za wywołujący raka jajnika puder dla dzieci [43] czy skandal opioidowy w Oklahomie [44].

A skuteczność? Jak twierdzi dr Fauci, wczesne szczepionki na COVID-19 będą tylko zapobiegać objawom, a nie blokować wirusa [45].

Według oszacowań WHO zakażenie wirusem SARS-CoV-2 przeżywa, w zależności od wieku, od 96,76% do 99,99% osób [46], a tylko w przypadku 6% zgonów COVID-19 jest wyłączną przyczyną śmierci [47]. Niską globalną śmiertelność na poziomie 0.15-0.20% potwierdza również światowej sławy statystyk i epidemiolog ze Standford [53].

Biorąc pod uwagę sympatie polityczne organizatorek Strajku Kobiet mam obawy, że w przypadku szczepień na COVID-19 będzie raczej obowiązywało hasło „MOJE ZDROWIE, NIE MÓJ WYBÓR”.

Walczycie o PRAWA ZWIERZĄT, w takim razie na pewno staniecie w obronie co najmniej pół miliona rekinów, które mają być zabite dla skwalenu – adiuwantu, który ma zwiększyć skuteczność szczepionki na COVID-19 [48,49].

Chcecie DELEGALIZACJI FASZYSTOWSKICH ORGANIZACJI I BOJÓWEK, a jednocześnie jesteście wspierani przez bojówki Antify.

Walczycie o „WOLNE MEDIA”, ale czy dostrzegacie wszechobecną cenzurę w wykonaniu Facebooka , Twittera czy Youtube [50]?

Przeciwdziałacie KATASTROFIE KLIMATYCZNEJ, więc informuję Was, że na całym świecie KAŻDEGO MIESIĄCA zużywa się 129 miliardów wątpliwej skuteczności masek i 65 miliardów plastikowych rękawiczek, wiele z nich trafia do mórz, oceanów, lasów i gleby [51].

Dlaczego w kontekście PEDOFILII odnosicie się wyłącznie do Kościoła, skoro księża nie molestują dzieci częściej niż inni mężczyźni [52]?

Dlaczego chcecie „ŚCIGANIA MOWY NIENAWIŚCI JAKO ŹRÓDŁA PRZEMOCY” a sami ją stosujecie poprzez dewastacje mienia i wulgaryzmy?

Moje Drogie Panie (i Panowie), wiem że w Strajku Kobiet uczestniczy wiele osób o różnej wrażliwości i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Niektórzy uczestnicy strajku czyścili pomniki pomalowane przez innych protestujących.

Walczcie o swoje prawa, ale jednocześnie nie dajcie się wykorzystać do celów politycznych.

To nie czas na kolejne podziały, bo jak nigdy dotąd potrzebujemy jedności w walce o wolność, PRAWDZIWĄ WOLNOŚĆ.

W obecnej sytuacji żądania Strajku Kobiet to jak ślepa pogoń dziecka za ulubioną piłeczką, która wpadła na ruchliwą jezdnię…może i uda się ją dogonić, ale w tym czasie można stracić znacznie więcej.

Dr n. med. Piotr Witczak

PIŚMIENNICTWO

 1. https://wprawo.pl/dr-basiukiewicz-jestesmy-w-zapasci-wpadlismy-na-ciezarowke-z-bergamo-trzeba-natychmiast-zniesc-kwarantanne-dla-personelu-medycznego/
 2.  Saunders-Hastings, Patrick, et al. „Effectiveness of personal protective measures in reducing pandemic influenza transmission: A systematic review and meta-analysis.” Epidemics 20 (2017): 1-20.
 3. Cowling, B. J., et al. „Face masks to prevent transmission of influenza virus: a systematic review.” Epidemiology & infection 138.4 (2010): 449-456.
 4. Jacobs, Joshua L., et al. „Use of surgical face masks to reduce the incidence of the common cold among health care workers in Japan: a randomized controlled trial.” American journal of infection control 37.5 (2009): 417-419.
 5. bin‐Reza, Faisal, et al. „The use of masks and respirators to prevent transmission of influenza: a systematic review of the scientific evidence.” Influenza and other respiratory viruses 6.4 (2012): 257-267.
 6. Hunter, Paul Raymond, et al. „Impact of non-pharmaceutical interventions against COVID-19 in Europe: a quasi-experimental study.” medRxiv (2020).
 7. Xiao, Jingyi, et al. „Nonpharmaceutical measures for pandemic influenza in nonhealthcare settings—personal protective and environmental measures.” Emerging infectious diseases 26.5 (2020): 967.
 8. Jefferson, Tom, et al. „Physical interventions to interrupt or reduce the spread of respiratory viruses. Part 1-Face masks, eye protection and person distancing: systematic review and meta-analysis.” MedRxiv (2020).
 9. Brainard, Julii Suzanne, et al. „Facemasks and similar barriers to prevent respiratory illness such as COVID-19: A rapid systematic review.” medRxiv (2020).
 10. Klompas, Michael, et al. „Universal masking in hospitals in the Covid-19 era.” New England Journal of Medicine 382.21 (2020): e63.
 11. Jefferson, Tom, et al. „Physical interventions to interrupt or reduce the spread of respiratory viruses. Part 1-Face masks, eye protection and person distancing: systematic review and meta-analysis.” MedRxiv (2020).
 12. Rancourt, Denis G. „Masks Don’t Work A review of science relevant to COVID-19 social policy.” American Journal of Infection Control 37.5 (2020): 417-419.
 13. Cowling, B. J., et al. „Face masks to prevent transmission of influenza virus: a systematic review.” Epidemiology & infection 138.4 (2010): 449-456.
 14. Desai, Angel N., and Preeti Mehrotra. „Medical masks.” Jama 323.15 (2020): 1517-1518.
 15. Rancourt, Denis G. „Face masks, lies, damn lies, and public health officials:“A growing body of evidence”.” (2020).
 16. https://www.rcreader.com/commentary/still-no-conclusive-evidence-justifying-mandatory-masks
 17. Lipp, Allyson, and Peggy Edwards. „Disposable surgical face masks for preventing surgical wound infection in clean surgery.” Cochrane Database of Systematic Reviews 1 (2002).
 18. Da Zhou, Charlie, Pamela Sivathondan, and Ashok Handa. „Unmasking the surgeons: the evidence base behind the use of facemasks in surgery.” Journal of the Royal Society of Medicine 108.6 (2015): 223-228.
 19. Orr, Neil WM. „Is a mask necessary in the operating theatre?.” Annals of the Royal College of Surgeons of England 63.6 (1981): 390.
 20. Bahli, Zahid Mehmood. „Does evidence based medicine support the effectiveness of surgical facemasks in preventing postoperative wound infections in elective surgery.” J Ayub Med Coll Abbottabad 21.2 (2009): 166-70.
 21. Skinner, M. W., and B. A. Sutton. „Do anaesthetists need to wear surgical masks in the operating theatre? A literature review with evidence-based recommendations.” Anaesthesia and intensive care 29.4 (2001): 331-338.
 22. Kappstein, Ines. „Mund-Nasen-Schutz in der Öffentlichkeit: Keine Hinweise für eine Wirksamkeit.” Krankenhaushygiene up2date 15.03 (2020): 279-297.
 23. Fisher, Kiva A., et al. „Community and Close Contact Exposures Associated with COVID-19 Among Symptomatic Adults≥ 18 Years in 11 Outpatient Health Care Facilities—United States, July 2020.” Morbidity and Mortality Weekly Report 69.36 (2020): 1258.
 24. https://www.tysol.pl/a44621-Moga-stac-sie-zrodlem-infekcji-WHO-przestrzega-przed-noszeniem-maseczek-przez-zdrowe-osoby
 25. Moderna’s COVID-19 Vaccine Speeds to Phase III Trial After More Positive Data. Clinical OMICS July 15, 2020.
 26. Business Wire. Moderna Announces Publication in The New England Journal of Medicine of Interim Results From Phase 1 Study of Its mRNA Vaccine Against COVID-19 (mRNA-1273). Moderna July 14, 2020.
 27. Cáceres M. Healthy Clinical Trial Subjects Suffer Grade 3 Side Effects to Moderna’s mRNA COVID-19 Vaccine. The Vaccine Reaction May 24, 2020.
 28. Cáceres M. Volunteer Describes His Serious Reaction in Moderna’s mRNA COVID-19 Vaccine Trial. The Vaccine Reaction May 30, 2020.
 29. Press Release. Moderna Announces Positive Interim Phase 1 Data for its mRNA Vaccine (mRNA-1273) Against Novel Coronavirus. Moderna May 18, 2020.
 30. Branswell H. Early study of Covid-19 vaccine developed in China sees mixed results. STAT May 22, 2020.
 31. Cáceres M, Fisher BL. 81 Percent of Clinical Trial Volunteers Suffer Reactions to CanSino Biologics’ COVID-19 Vaccine That Uses HEK293 Human Fetal Cell Lines. The Vaccine Reaction July 6, 2020.
 32. Hou LH, et al. Safety, tolerability, and immunogenicity of a recombinant adenovirus type-5 vectored COVID-19 vaccine: a dose-escalation, open-label, non-randomised, first-in-human trial. The Lancet June 13, 2020; 395 (10240): 1845-1854.
 33. Herper M. Covid-19 vaccine from Pfizer and BioNTech shows positive results. STAT July 1, 2020.
 34. Mulligan MJ, et al. Phase 1/2 Study to Describe the Safety and Immunogenicity of a COVID-19 RNA Vaccine Candidate (BNT162b1) in Adults 18 to 55 Years of Age: Interim Report. medRxXiv July 1, 2020.
 35. Press Release. Pfizer and BioNTech Announce Early Positive Update from German Phase 1/2 COVID-19 Vaccine Study, Including First T Cell Response Data. Pfizer July 20, 2020.
 36. TVR Staff. Pfizer/BioNTech’s COVID-19 Vaccine Causes Adverse Reactions in Over Half of Clinical Trial Volunteers. The Vaccine Reaction July 18, 2020.
 37. U.S. Department of Health and Human Services. Common Terminology Criteria for Adverse Events (CTCAE). Nov. 27, 2017.
 38. Gumbrecht J, Thomas N, Vigue D, Howard J. Oxford’s Covid-19 vaccine appears safe and induces immune response, early results suggest, but more research is needed. CNN July 21, 2020.
 39. Folegatti PM, et al. Safety and immunogenicity of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine against SARS-CoV-2: a preliminary report of a phase 1/2, single-blind, randomised controlled trial. The Lancet July 20, 2020.
 40. https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/astrazeneca-wstrzymuje-testy-szczepionki-na-koronawirusa-niewyja%C5%9Bniona-choroba-u-jednej-z-os%C3%B3b/ar-BB18Qpqt
 41. https://www.wprost.pl/koronawirus-na-swiecie/10379884/badania-nad-szczepionka-na-koronawirusa-zmarl-jeden-z-uczestnikow.html
 42. https://admiralmarkets.com/pl/analytics/traders-blog/johnson-johnson-szczepionka
 43. https://ktomalek.pl/blog/puder-dla-dzieci-wywoluje-raka-jajnika-johnson-johnson-wyplaci-gigantyczne-odszkodowanie/w-288
 44. https://www.pb.pl/johnson-johnson-zaplaci-kare-za-opioidy-968875
 45. https://finance.yahoo.com/news/fauci-vaccines-will-only-prevent-symptoms-not-block-the-virus-195051568.html
 46. https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html
 47. https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm
 48. https://www.biorxiv.org/content/biorxiv/early/2020/10/15/2020.10.14.338053.full.pdf
 49. https://www.dailymail.co.uk/news/article-8778565/Half-million-sharks-killed-effort-make-Covid-vaccine-wildlife-experts-say.html 
 50. https://www.forbes.com/sites/johnkoetsier/2020/10/25/social-censorship-should-social-medias-policy-be-free-speech/?sh=30a133d5489a
 51. https://politicalwire.com/2020/09/08/face-mask-pollution-becoming-huge-problem/
 52. https://www.newsweek.com/priests-commit-no-more-abuse-other-males-70625
 53. Ioannidis, John PA. „Global perspective of COVID‐19 epidemiology for a full‐cycle pandemic.” European Journal of Clinical Investigation: e13421.

4 komentarze do “STRAJK KOBIET – PORAŻENI PIORUNEM ILUZORYCZNEJ WOLNOŚCI

 1. Dziękuję wreszcie mam na co się powołać 🙂
  Od początku strajków mówię o tym, że cała ta plandemia jest jednym wielkim ograniczeniem wolności, a kwestia strajków antyaborcyjnych będzie tylko pretekstem do jeszcze większego zamknięcia gospodarki.
  Też pomyślałam o haśle „Nie noszę maski. Moje ciało-mój wybór”, co ciekawe wiele osób jednocześnie jest oburzonych zakazem aborcji a zakazem swobodnego oddychania nie.
  Od strony prawnej – póki co nie ma wiążącego przepisu nakazującego zasłanianie ust i nosa przez osoby zdrowe. Nie można też zastosować przymusu szczepienia wobec osoby zdrowiej. Jednak prawo prawem, a represje to inna kwestia.

  W jaki sposób najłatwiej zakończyć plandemię? Zapomnieć, że w ogóle istnieje, żyć normalnie, nie przyjmować mandatów, nie nosić masek, nie robić testów, otwierać sklepy, spotykać się ze znajomymi.

 2. Logika umarła już dawno, zostały tylko zgliszcza, znad których unoszą się jęki uciśnionych niewolników lewicowej ideologii „równości”, która ostatecznie zrówna wszystko z ziemią. Jednak w tych ciężkich czasach pocieszający jest fakt, że istnieje jeszcze grono myślących (w prawdziwym tego słowa znaczeniu, a nie w znaczeniu orwellowskiej nowomowy) ludzi, którzy mają siłę do walki z tymi absurdami.
  Może któregoś dnia obudzimy się w lepszym świecie, a jeśli nie, myślę, że i tak warto stać po właściwej stronie 🙂

 3. Dlaczego chcecie „ŚCIGANIA MOWY NIENAWIŚCI JAKO ŹRÓDŁA PRZEMOCY” a sami ją stosujecie poprzez dewastacje mienia i wulgaryzmy? — oczywistym jest, że chodzi tu o nienawiść do ludzi wywołaną przez ich cechy, na które oni nie mają żadnego wpływu.

  Dlaczego w kontekście PEDOFILII odnosicie się wyłącznie do Kościoła, skoro księża nie molestują dzieci częściej niż inni mężczyźni [52]? — dlatego, że księża, w odróżnieniu od innych mężczyzn, mają nieograniczony dostęp do dzieci, którymi mogą dowolnie manipulować przy pełnym wsparciu rodziców, oraz są bezkarni.

 4. „Dlaczego w kontekście PEDOFILII odnosicie się wyłącznie do Kościoła, skoro księża nie molestują dzieci częściej niż inni mężczyźni ”

  Bo tylko księża nie są karani i nie trzeba być geniuszem, żeby to rozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *